Четвер, 23.11.2017, 08:33

Головна » 2013 » Листопад » 26 » Обласний семінар вчителів предметів суспільно – гуманітарного циклу
Обласний семінар вчителів предметів суспільно – гуманітарного циклу

Чого б ти не навчався, ти навчаєшся для себе.

Петроній

Під таким гаслом 20 листопада 2013 р.  у  НВК «Ківерцівська ЗОШ І ст. – Ківерцівська районна гімназія» відбувся обласний семінар  вчителів предметів суспільно – гуманітарного циклу закладів нового типу на тему: «Дидактичні умови формування полікультурної компетентності учнів засобами предметів суспільно - гуманітарного циклу».

Після щирого пісенного привітання від гімназистів до учасників семінару звернувся Олешко П. С.,  ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти.  Петро Степанович познайомив присутніх із основними напрямками роботи інституту, результативність у яких досягається завдяки  тісній співпраці із навчальними закладами області. Ректор ВІППО наголосив на актуальності запропонованої до обговорення теми, адже полікультурна освіта учня  виступає важливим напрямом  його соціалізації.

Детально про здобутки та перспективи розвитку освіти Ківерцівщини   розповіла   завідувач районним методичним кабінетом Сорочинська І. С.

Представлення закладу розпочалося з екскурсії у музейну кімнату. Історія рідної школи із вуст гімназистів 7(3) класу звучала не тільки як  перелік подій, виписаних на 69 сторінках – роках її існування, а й як історія, яку творили особистості: педагоги,  учні та їх батьки. Після короткої інформаційної довідки про  навчально - виховний комплексу у 2013/2014 навчальному році, Кацевич Людмила Семенівна, директор гімназії,   познайомила присутніх із роботою методичного об'єднання  (кафедрою)  вчителів предметів гуманітарного циклу.   Далі  з учасниками семінару працювала практичний психолог   Пивовар Н. П.

Пізнавально – практичний блок семінару  розпочався із виступу Муляр О. П., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри теорії та методик викладання шкільних предметів ВІППО на тему: «Формування толерантності як однієї із значимих рис полікультурної особистості учня при викладанні предметів суспільно - гуманітарного циклу». Оксана Петрівна підкреслила  необхідність формування такої риси особистості у сучасних дітей та підлітків, описала засоби, якими вона може формуватися,  надала присутнім  вчителям  практичні рекомендації  щодо  організації   роботи з різними категоріями учнів.

«Формування полікультурної компетентності учнів засобами міжпредметної  інтеграції»  -  над такою проблемою працює в гімназії  творча  група педагогів, членів методичного об'єднання  (кафедрою)  вчителів предметів гуманітарного циклу. Відтак, учасники семінару мали нагоду познайомитися із їх напрацюваннями.  Урок  історії України у 8 класі на тему: «Українська культура  XVI ст.»  провела  вчитель – методист Наумчук О. В.,  урок з предмету «Людина і світ» у 11 класі – вчитель - методист Попович В. Й. Учні гімназії під керівництвом досвідчених  педагогів Гуменюк С. С., заступника директора з виховної роботи, Граузе О. Е., -голови методичного об'єднання,  Дедюк Т. В., - вчителя – методиста української мови та літератури,  запросили  на виховний захід «Ми родом з Волині», який став окрасою семінару.

Круглий стіл з проблеми, співзвучної  із темою семінару,  розпочався   представленням досвіду роботи Наумчук О. В. з теми: «Формування полікультурної компетентності учнів засобами предметів суспільно- гуманітарного циклу».

Вчителі шкіл області мали нагоду долучитися до краєзнавчої практики з історії міжконфесійних відносин  на Волині, організованої для  них Величко Н. М., методистом  галузі «Суспільствознавство» районного методичного кабінету Під час практики  відбулася незабутня екскурсія до Жидичинського чоловічого монастиря святителя Миколая  Мирлікійських Чудотворця.

Переглядів: 542 | Додав: Mak | Рейтинг: 5.0/1