Головна » 2018 » Листопад » 9 » Щодо профілактики захворюваності кором та дифтерією
Щодо профілактики захворюваності кором та дифтерією

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА

«ВОЛИНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР

МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

просп. Волі, 55,  Луцьк, 43010, тел. (0332) 75-77-81

е-mail: gydsesvolin@ukr.net ЄДРПОУ 38474592

05.11.2018р. № 6.1/ 3441

Керівникам підприємств,

установ, організацій

Щодо профілактики

захворюваності кором    та дифтерією

У вересні-жовтні 2018 року захворюваність на кір в Україні знову зростає. Щотижня фіксується понад тисячу нових випадків. З початку року постраждали уже 35 233 українців,захворюваність зросла у 17 разів,  від ускладнень кору померло 15 людей: 11 дітей і 4 дорослих ( з них 13 осіб не мали жодного щеплення). Специфічного лікування від кору не має .

По рівню  захворюваності  Волинь  входить в першу десятку областей уражених кором. Зареєстровано понад 1,5 тис. випадків кору, до 70 спалахів кору в школах, закладах дошкільної освіти, професійно-технічних учбових закладах, вищих навчальних закладах  на підприємствах та  в побуті. Хворіють на кір як діти так і дорослі, котрі не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря..

Спостерігається   подальше зростання захворюваності на кір. Щотижневий ріст захворюваності у 2 рази.

Єдиний спосіб запобігти ускладненням  і смерті від кору  — вакцинація. Зупинити спалах кору може  колективний імунітет- коли не менше 95% українців будуть вакцинованими проти кору.

В зв’язку з зростанням захворювань на кір штаб по кору Міністерства охорони здоров’я ухвалив рішення щодо розширення по епідпоказах  вакцинації як дітям до 18 років так і дорослим, котрі належать до груп ризику, медичних працівників,освітян, студентів навчальних закладів , представників силових відомств , учасників бойових дій без обмеження віку.

Що може зробити кожен:

-перевірити свою карту щеплень: дві дози вакцини КПК захищають від кору упродовж усього життя, а у разі хвороби - значно зменшують ризик тяжких ускладнень;

-якщо ви чи ваша дитина пропустили обидві або тільки  другу дозу вакцини КПК за Календарем щеплень, якнайшвидше зверніться до медичного закладу, щоб отримати щеплення.

-якщо ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення були зроблені вам чи вашій дитині і не збереглися медичні дані про щеплення, зверніться до свого лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи (на виявлення IgG до вірусу або інші) - це швидкий та простий спосіб з’ясувати чи маєте ви імунітет, щоб захиститися від захворювання.

У  зв’язку з низьким рівнем охоплення вакцинацією від дифтерії в  області як і цілому в Україні прогнозується  підвищення рівня  захворювань з даної інфекції. Зокрема, лише 30-70 % дітей різних вікових груп та 30 % дорослих  вакциновано (рекомендовано  95%).

В поточному році Україні зареєстровано сім випадків захворювань на дифтерію, у 2017 році — жодного. Пожиттєвого імунітету від захворювання немає.

Дифтерія - це вкрай важке захворювання, що характеризується ураженнями з боку серцево-судинної та нервової систем та високою летальністю  .

Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету проти дифтерії, наявність якого практично ліквідує небезпеку розвитку важких форм дифтерії та веде до зниження захворюваності. Тому особи (особливо ті які знаходяться в групі ризику) потребують ревакцинації з мінімальним інтервалом 10 років.

У зв’язку з вищевикладеним необхідно активізувати   роз’яснювальну  роботу серед працівників, учнів, студентів, тощо  з профілактики кору і  дифтерії щодо необхідності проведення щеплень у відповідності до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я  України.

Про проведену роботу прошу проінформувати ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» до 19.11.2018року.

З повагою

В.о. директора                                                                        Наталія Янко

Переглядів: 6 | Додав: jana | Рейтинг: 0.0/0