Головна » 2018 » Листопад » 9 » Щодо профілактики захворюваності кором та дифтерією
12:12
Щодо профілактики захворюваності кором та дифтерією

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА

«ВОЛИНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР

МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

просп. Волі, 55,  Луцьк, 43010, тел. (0332) 75-77-81

е-mail: gydsesvolin@ukr.net ЄДРПОУ 38474592

05.11.2018р. № 6.1/ 3441                                                                                                                                                                                       

                                                                                     Керівникам підприємств,

                                                                                     установ, організацій

 

Щодо профілактики

захворюваності кором    та дифтерією

 

У вересні-жовтні 2018 року захворюваність на кір в Україні знову зростає. Щотижня фіксується понад тисячу нових випадків. З початку року постраждали уже 35 233 українців,захворюваність зросла у 17 разів,  від ускладнень кору померло 15 людей: 11 дітей і 4 дорослих ( з них 13 осіб не мали жодного щеплення). Специфічного лікування від кору не має .

По рівню  захворюваності  Волинь  входить в першу десятку областей уражених кором. Зареєстровано понад 1,5 тис. випадків кору, до 70 спалахів кору в школах, закладах дошкільної освіти, професійно-технічних учбових закладах, вищих навчальних закладах  на підприємствах та  в побуті. Хворіють на кір як діти так і дорослі, котрі не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря..

Спостерігається   подальше зростання захворюваності на кір. Щотижневий ріст захворюваності у 2 рази.

Єдиний спосіб запобігти ускладненням  і смерті від кору  — вакцинація. Зупинити спалах кору може  колективний імунітет- коли не менше 95% українців будуть вакцинованими проти кору.

В зв’язку з зростанням захворювань на кір штаб по кору Міністерства охорони здоров’я ухвалив рішення щодо розширення по епідпоказах  вакцинації як дітям до 18 років так і дорослим, котрі належать до груп ризику, медичних працівників,освітян, студентів навчальних закладів , представників силових відомств , учасників бойових дій без обмеження віку.

       Що може зробити кожен:

-перевірити свою карту щеплень: дві дози вакцини КПК захищають від кору упродовж усього життя, а у разі хвороби - значно зменшують ризик тяжких ускладнень;

-якщо ви чи ваша дитина пропустили обидві або тільки  другу дозу вакцини КПК за Календарем щеплень, якнайшвидше зверніться до медичного закладу, щоб отримати щеплення.

-якщо ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення були зроблені вам чи вашій дитині і не збереглися медичні дані про щеплення, зверніться до свого лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи (на виявлення IgG до вірусу або інші) - це швидкий та простий спосіб з’ясувати чи маєте ви імунітет, щоб захиститися від захворювання.

          

У  зв’язку з низьким рівнем охоплення вакцинацією від дифтерії в  області як і цілому в Україні прогнозується  підвищення рівня  захворювань з даної інфекції. Зокрема, лише 30-70 % дітей різних вікових груп та 30 % дорослих  вакциновано (рекомендовано  95%).

В поточному році Україні зареєстровано сім випадків захворювань на дифтерію, у 2017 році — жодного. Пожиттєвого імунітету від захворювання немає.

Дифтерія - це вкрай важке захворювання, що характеризується ураженнями з боку серцево-судинної та нервової систем та високою летальністю  .

Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету проти дифтерії, наявність якого практично ліквідує небезпеку розвитку важких форм дифтерії та веде до зниження захворюваності. Тому особи (особливо ті які знаходяться в групі ризику) потребують ревакцинації з мінімальним інтервалом 10 років.

      У зв’язку з вищевикладеним необхідно активізувати   роз’яснювальну  роботу серед працівників, учнів, студентів, тощо  з профілактики кору і  дифтерії щодо необхідності проведення щеплень у відповідності до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я  України.

    Про проведену роботу прошу проінформувати ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» до 19.11.2018року.

 

 

З повагою

    В.о. директора                                                                        Наталія Янко

Переглядів: 6 | Додав: jana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]