Головна » 2016 » Травень » 20 » Звіт директора Кацевич Л.С.
14:23
Звіт директора Кацевич Л.С.

Про підсумки роботи навчального закладу у 2015/2016 навчальному

році та завдання на 2016/2017 навчальний рік

(  Звіт директора 20 травня  2016 рік, 17.30, приміщення РБК)

                   Доброго дня шановні батьки, вчителі, гості, учні!

Чіткі і конкретні завдання ми окреслили перед собою у вересні 2015 року на батьківській конференції.  Дозвольте сьогодні познайомити Вас із спільними перемогами, здобутками, напрацюваннями,  яких досягли ми за цей рік.

Зростає і міцніє учнівський колектив. У 2015/2016 навчальному році у 19 класах навчається 376 учнів. Зокрема у 1 – 4 класах – 150, 5 – 9 -   187, 10 -11 – 39 дітей.  Приємно відмітити, що бажають навчатися у нашому закладі діти, які проживають у сільській місцевості.

Завдання керівника навчального закладу – використати усі можливості, проаналізувати бажання учнів та потенціал закладу для розвитку природних здібностей кожної дитини. При підтримці відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації ми маємо змогу поглиблювати знання з навчальних предметів  з 1 по 11 клас через викладання курсів за вибором, проведення факультативних занять, гуртків, секцій. До прикладу:

  • у 1- 4 класах виділено додатково години для вивчення рідної мови; впроваджено такі курси за вибором як Дорога у дивосвіт, Розвиток продуктивного мислення, Християнська етика, Ритміка;
  •  впроваджено поглиблене вивчення історії України, української мови та літератури  у 8 - х класах, математики та англійської мови  у 9  класі (динамічні групи); вивчаються дві іноземні мови з 5 – го класу. Коригування навчального плану дало можливість ввести такі предмети як креслення,  інформатика; передбачити додаткові години для вивчення математики у  7 – х  класах; проводити факультативні заняття та курси за вибором.
  • для учнів  10 – 11 класів впроваджено профільне навчання, зокрема, старшокласники навчаються за програмою філологічного профілю та поглибленого вивчення окремих предметів. Поряд з цим передбачено  додаткові години для вивчення історії, проведення курсів за вибором та факультативів.

Якщо проаналізувати  використання годин у розрізі класів, то у 1 - 4 класах ми додатково використовуємо понад основні  16 годин, у 5 – 7  класах -  18 годин, 8,  9 – х – 18,5 годин, 10 – 11 – 25 годин. Такі можливості є не у кожного навчального закладу району. Ми повинні це розуміти і прагнути щоб кожне заняття було корисним для дитини.  Поряд з цим  ми практикуємо проведення консультацій з більшості  навчальних предметів.

Наполеглива праця дітей та педагогічних працівників приносить позитивні результати. Аналіз рівня навчальних досягнень учнів за І семестр, тематичні у ІІ семестрі показують, що переважає високий і достатній рівень знань.  Якщо  порівняти за ступенями то серйозно і відповідально відносяться до навчання учні початкової школи. Зокрема,  27 % школярів мають високий, 59 % достатній, 14 % середній рівень знань. Усі вони прагнуть пройти конкурсні випробування і стати гімназистами.  В основній школі спостерігається часткове зниження рівня навченості.  Із 187 учнів       18 % мають високий, 47 % достатній, 35 % середній рівень знань

Про рівень освіченості, вміння використати набуті знання на практиці, наполегливість, комунікативні здібності свідчить результативність участі гімназистів у турнірах, творчих конкурсах, олімпіадах. 33 гімназистів взяли участь у районному етапі олімпіад з навчальних предметів і вибороли 42 перемоги; в обласному етапі взяли участь 5 учнів і вибороли 4 перемоги;   12 учнів  були членами команд району на турнірах з хімії, історії, правознавства, біології, географії, журналістики, економіки, математики.  У цьому навчальному році наш навчальний заклад виборов ІІ місце у районі за результатами участі в олімпіад них перегонах. В інтелектуальних конкурсах на рівні району, області, України взяли участь  9  дітей.  На базі навчального закладу функціонує 5 секцій Ківерцівської філії МАН. Її учасники вивчають теоретичний матеріал, займаються дослідницькою та експериментальною діяльність. Вони – учасники районного та обласного етапів конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт. Всього у 2015/2016 навчальному році 5  дітей взяли участь   в інтелектуальних перегонах.  У навчальному закладі панує дух знань, відчувається бажання, прагнення до  відкриттів.  І поряд з ними крокують їх наставники. Саме вони пробуджують у дітей бажання творити, шукати, проявляти себе.

Педагогічний колектив, а це 36 педагогічних працівників, професіоналів своєї справи, працюють над реалізацією науково – методичної проблеми «Розвиток особистості учнів, зростання професійної компетентності педагогів в умовах інноваційного освітнього простору». Вони вміють зацікавити, пробудити інтерес, організувати до діяльності, передати знання, навчити самостійно міркувати, висловлювати думку, робити висновки. Наші вчителі – активні учасники конкурсів вчительської майстерності У цьому навчальному році вчитель англійської мови Бевз Наталія Степанівна стала переможцем районного та лауреатом обласного етапів конкурсу «Учитель року – 2015» у номінації «Вчитель іноземної мови».  На районний етап конкурсу «Творчі сходинки педагогів Ківерцівщини» було подано методичні рекомендації вчителя хімії Кацевич Л.С.; напрацювання вчителів географії Миронюк О.В., основ здоров’я Люшук Н.А. П’ять вчителів є керівниками секцій МАН (Миронюк О.В., Попович В.Й., Оксенюк Л.В., Власюк Л.Г., Бевз Н.С.), функціонує наукове товаристо «Софія», координує роботу якого Попович В.Й.,  4 - студій, секцій, гуртків; Граузе О.Е. - редактор газети «Велика перерва», яка знана за межами області. Вчтелі – члени журі районного та обласного етапів олімпіад з базових дисциплін,творчих конкурсів, екзаменатори перевірки робіт з української мови  учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Вчитель історії Наумчук О.В. – співавтор підручника з історії для учнів 8 – х класів, класоводи початкових класів апробовують підручники. Педагоги навчального закладу  – керівники творчих груп, районних методичних об’єднань.  Усі досконало володіють комп’ютерною технікою, використовують інформаційно – комунікаційні технології, сучасні освітні методики при організації навчально – виховного процесу.

За результатами фахової атестації підтверджено  педагогічні звання 3, кваліфікаційні категорії 6, присвоєно педагогічне звання «Вчитель – методист» 1, кваліфікаційні категорії 3 вчителям навчального закладу.

З метою збереження і зміцнення здоров’я  дітей у навчальному закладі другий рік поспіль реалізується освітній проект «Створення освітнього середовища для формування здоров’язбережної компетентності учнів початкової школи». Спільно із науковим керівником ВІППО Поліщук Н.А. ми опрацювали теоретичний матеріал, познайомилися із напрацюваннями Базарного та ознайомили Вас, шановні батьки. Вчителі початкових класів використовують на уроках фізкультхвилинки, пальчикову терапію та горіхотерапію,  дихальні вправи, вправи з гімнастичними палками та м’ячами,  соляні мішечки, масажні  килимки, проводяться  рухливі перерви; в окремих початкових класах є конторки, стоячі парти. Усі заходи спрямовані на поліпшення засвоєння навчального матеріалу та здоров’я дітей.   Окремі цікавинки використовуються в основній школі. Зокрема, фізкультхвилинки у 5 – х класах,  в окремих класах розміщено конторки для учнів,  яким необхідно змінювати періодично позу?

Відповідно до наказу управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації  НВК «Ківерцівська загальноосвітня школа І ступеня – Ківерцівська районна гімназія»  є експериментальним майданчиком з проблеми «Формування толерантної особистості в умовах сучасного освітнього закладу». За результатами першого року впровадження експерименту педагогічні працівники уклали методичний посібник: «Формування толерантності на уроках предметів гуманітарного циклу». Подобається учням 5 – 7 класів курс за вибором «Я – толерантна особистість». Усі нововведення, які впроваджує педагогічний колектив  у навчальний і виховний процес, мають на меті сформувати активного громадянина нашої країни, з високою культурою, освічену, конкурентоспроможну, дієву особистість. 

Ми відкриті і готові до спілкування, пізнання нового. Наш навчальний заклад радо зустрічав гостей із Луганщини; методистів з виховної роботи області. Продовжується тісна співпраця із дошкільним навчальним закладом № 3 м. Ківерці  «Лісова казка».

У  навчальному закладі створено хороші умови для різнобічного розвитку кожної дитини. До послуг дітей спортивні секції, які працюють на базі закладу і від ДЮСШ, хореографічна студія «Веселка» вокально - хорова  студії, студія декоративно ужиткового та образотворчого  мистецтва, студія художнього слова, літературна студія «Золоте джерельце»,  туристичний гурток, який працює на базі СЮТ.

Багато хороших справ організували і провели спільно учні та педагогічні працівники. Кожен захід залишив хороші спогади, спонукав до роздумів, переоцінки поглядів. Сьогодні ми впевнено можемо сказати, що наші діти вміють співчувати, бути милосердними. Діти навчального закладу долучилися до «Свічкової ходи пам’яті небесної сотні», акцій  «Лист солдату», «Подарунок солдату», Всеукраїнського Дня вишиванки,  при вашій активній допомозі ми допомагали дітям, які потребували складних операцій, нашим воїнам.

Діти  піклуються про свій навчальний заклад. Таке ошатне подвір’я навчального закладу завдяки їх праці; за кошти зароблені за збір  макулатури і жолудів  придбано 6 диванів у фойє, 2 мікрофони, колонку, здійснено підписку періодичних видань у шкільну бібліотеку. 

Кожен з нас, а саме Ви, шановні батьки, вчителі, відділ освіти прагнемо постійно поліпшувати умови навчання для наших дітей. Сьогодні я хочу висловити слова щирої вдячності  Вам, шановні батьки, Адже завдяки вашій підтримці упродовж навчального року ми придбали плазмовий телевізор у 1 -  А клас, кольоровий принтер, лампи денного світла в учительську та методичний кабінет, модем у кабінет інформатики, призи для проведення новорічних свят, тканину для пошиття костюмів, 2 класні стінки; купували миючі та дезінфікуючі засоби з метою дотримання належних санітарно – гігієнічних умов.   Сьогодні багато дітей отримають грошові винагороди. Цим ми також завдячуємо вам.  Ми щиро вдячні   відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації, адже за бюджетні кошти нам замінили 34 вікна на енергозберігаючі (87 тис. грн..), придбали насос у котельню (10 тис грн..).  Велике спасибі Ківерцівському держлісгоспу, який подарував нам альтанку, Волинському обласному ДАІ, які подарували дорожні знаки, сприяли відкриттю автомістечка.

У наступному навчальному році ми продовжимо:

  • організовувати навчальний процес відповідно до рекомендацій Міністерства освіти на засадах компетентнісного підходу, особистісної орієнтації;
  •  реалізовувати освітній проект «Створення освітнього середовища для формування здоров’язбережної компетентності учнів початкової школи»;
  • працювати над розв’язанням проблеми «Формування толерантної особистості в умовах сучасного освітнього закладу»;
  • удосконалювати систему роботи з обдарованими учнями, впроваджувати сучасні форми роботи з ними;
  • поліпшувати матеріально – технічну базу навчального закладу;
  • впроваджувати інформаційно – комунікаційні технології у навчально – виховний процес;
  • працювати над формуванням ціннісних якостей, чіткої громадянської позиції дітей.

Щиро дякую за підтримку і сподіваюсь на подальшу співпрацю.

 

Директор                                                            Кацевич Л.С.

 

 

 

Переглядів: 421 | Додав: Mak | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]